Beskydy, Visalaje, Horská chata Visalajka

Něco o Beskydech

Beskydy v kostce

Beskydy, informační server Cílem následujícího textu není snaha rozebrat Beskydy do posledního šroubku protože tím se daleko podrobněji a sofistikovaněji zabývají specializované portály, mezi nimiž jsou asi nejpodstanější Beskydy.cz, BIC a Beskydy-Valašsko.
Pokusím se však ve vás vyvolat pocit, že přijet se tady podívat nemusí být marný nápad.

Největší CHKO u nás

CHKO Beskydy Beskydy jsou největší Chráněnou krajinnou oblastí a po Šumavě druhým největším plošným horským útvarem v ČR. Na stránkách oficiálních i i neoficiálních je možné získat přehled o tom, co je tady možné z hlediska přírody očekávat.
Díky velikosti Beskyd není nutno se obávat toho, že by nebylo po pár dnech kam jít a nedají se tudíž ani celé poznat z jednoho místa během jednoho týdne.

Obrázky z Beskyd

Beskydy, fotografie Tak jako každá hezká krajina, jsou i Beskydy součástí mnoha amatérských i profesionálních internetových fotogalerií na nichž je možné představu o Beskydech ještě více si rozšířit.Mezi ty nejhezčí patří prezentace beskydského rodáka Jiřího Janovského a mnoho fotografií lze samozřejmě najít v největším světovém vyhledávači

Beskydy v zimě

Beskdy,Lysá hora Beskydy nejsou Alpy,ale malé české hory. Asi bych je nedoporučoval nikomu, kdo potřebuje o dovolené neustálý přísun adrenalinu ani milovníkům vyšších nadmořských výšek. Na druhé straně jsou Beskydy velmi vhodné pro méně výkonostně zdatnou populaci a pro začátečníky. Modernizace se projevuje i v našich areálech i areálcích, na mnoha je dnes už již téměř nezbytné umělé zasněžování a vyjma tristní zimy 2006/2007 a 2013/2014 i k něčemu je.
Mezi nejznámější střediska lze zařadit Pustevny, Bílou , Visalaje a nemálo dalších.

Beskydy po zbytek roku

Beskydy, Kněhyně Od jara do podzimu jsou Beskydy velmi příjemné pro pěší turistiku ať už výkonostní nebo rekreační a velmi vhodné jsou také pro veškeré aktivity na horských kolech. Je ale poctivé akcentovat, že se svým členitým profilem Beskydy nejsou jednoduché hory a určitá míra fyzické kondice je zde vhodná. Dobrou orientaci v cyklotrasách poskytuje server CykloArt a Beskydy - Valašsko, nejpodrobnější informace o turistice klasické je patrně možno zjistit v Klubu českých turistů.

Když prší...

Beskydy, Valašské muzeum I v Beskydech prší, samozřejmě, a pak je třeba vymyslet program pro tyhle chvíle, protože pršet může dlouho. Kraj pod Beskydami určitě není typický množstvím hradů a zámků, ale místa, která za vidění stojí tady určitě jsou.
Určitě největší představu jak se dříve mohlo žít získá člověk ve skanzenu v Rožnově, cestou do technického muzea v Kopřivnici se můžete zastavit na Hukvaldech, rodišti Leoše Janáčka a tenhle výlet protáhnout do starého a krásného městečka Štramberk. Poučná je expozice v hornickém muzeu v Ostravě a pokud pak den zakončíte v ulici, která nikdy nespí, možná si budete přát aby pršet vůbec nepřestalo...

© 2000-2020  Visalajka Optimalizováno od IE 6, Firefoxu 3 a Opery 9 Poslední aktualizace 25.12. 2017  1035237 návštěv
TOPlist