Beskydy, Visalaje, Horská chata Visalajka

Něco o Visalajích

Základní charakteristika

Visalaje, poloha Visalaje se dají charakterizovat jako vyvýšený konec dvanáctikilometrového horského údolí mezi Lysou horou (1324 m), Travným (1204 m) a Bílým Křížem (905 m). Vrchol Visalají je zhruba ve výšce 800 m. Už jen z tohoto holého faktu vyplývá, že Visalaje jsou velmi vhodným výchozím místem pro výpravy, výšlapy či výlety do této části Beskyd.

Dostupnost

Radegast, parkoviště Výhodou Visalají je, že jsou celoročně dostupné. V zimním období samozřejmě není možné vždy počítat se zcela umetenou cestičkou, nicméně žádný normální řidič, klasicky vybavený zimními pneumatikami a řetězy, by větší problémy mít neměl.

Spojení veřejnou dopravou

IDOS Visalaje se dají dobýt i hromadnou dopravou. Postupným cílovým bodem je Frýdek-Místek, který je dostupný vlakem i autobusem, Visalaje už pak pouze autobusem. POZOR! Od loňska na této trase platí zákaz převozu psů v "buse" a to obousměrně!! Neptejte se nás proč, my to nevymysleli... Na Idosu hledejte Visalaje ve tvaru "Krásná,Vyšní Mohelnice,Hotel Visalaje".

Vyžití na Visalajích

Visalaje Kromě již zmíněného faktu, že Visalaje jsou výborným výchozím místem, dokážou nabídnout i vlastní svébytnost v podobě vlastních přírodních exteriérů. Je možno přijet s tenisovou raketou a vzít si i plavky, protože pokud se nerozhodnete využít přímo ubytovacích kapacit Penzionu Beskydy, je možné využít tenisový kurt a bazén zmíněného zařízení.

Lyžování na Visalajích

Zlatník, FELA O Visalajích platí podobně jako o celých Beskydech to, že nejvhodnější jsou pro méně zdatné lyžaře, snowboardisty a pro rodiny s malými dětmi. V poslední době se začaly zlepšovat podmínky pro běžkaře a v okolí Lysé hory, či Grůně jsou strojově uprovovány stopy.Toto je ve výhledu i na samotných Visalajích...
Lyžování bude věnován na tomto webu samostatný odkaz před nadcházející zimní sezonou.

© 2000-2020  Visalajka Optimalizováno od IE 6, Firefoxu 3 a Opery 9 Poslední aktualizace 25.12. 2017  1035232 návštěv
TOPlist