Beskydy, Visalaje, Horská chata Visalajka

Léto na Visalajích

OstružinyV létě jsou Visalaje jednak svébytným místečkem nabízejícím a poskytujícím všechny obvyklosti hor našich zeměpisných šířek jako je klid, čistý vzduch, lesy se spoustou hub a lesních plodů a druhak výborným výchozím místem pro turistické aktivity do všech světových stran.

 

Horské kola na přehradě ŠanceTuristika pěší i ta na kole bývá hlavní náplní letních pobytů ve většině horských lokalit a Beskydy nejsou vyjímkou. Proč také? Spousta cest, stezek či pěšin, značených i neznačených, vybízí někam vyrazit.
Visalaje umožnují turistické trasy "zokruhovat" a na Visalajce ochotně poradíme jak. Namátkou je možno zmínit trasu přes Lysou horu, Grůň, Konečnou, či Slavíč, na kole pak trasu okolo Šance, či přejezd Travného. Kombinací se dá samozřejmě vytvořit mnohem více, záleží jen na možnostech každého, protože pokud se dají Beskydy něčím charakterizovat, tak určitě tím, že to nejsou jednoduché hory.

 

HoubyChození na houby také neodmyslitelně patří ke koloritu letních dní a Visalaje a přilehlé okolí nabízí spoustu míst a místeček, kde houby rostou.
Kdepak - bylo by nesmyslné vyvyšovat nad jiná místa, na druhé straně ale náš kraj na tom není v tomto ohledu ani o nic hůř a roste zde vše, co růst může, od praváků po muchomůrky:)

 
© 2000-2020  Visalajka Optimalizováno od IE 6, Firefoxu 3 a Opery 9 Poslední aktualizace 25.12. 2017  1035217 návštěv
TOPlist