Beskydy, Visalaje, Horská chata Visalajka

Zima na Visalajích a Zlatníku

Pro svou dostupnost jsou Visalaje jednou z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších beskydských zimních lokalit a vyžití zde naleznou jak vyznavačí sjezdového lyžování a snowboardingu, tak běžkaři.
Potřebám lyžařů a snowboardistů slouží 5 lyžařských areálů různé náročnosti a vybrat si zde tak může relativně široké spektrum jmenovaných. Zvlášť vhodné jsou některé naše terény pro začínající, "občasníky", či rodiny s malými dětmi.
Visalaje, Zlatník se z hlediska zimních radovánek berou jako jedna lokalita, protože zhruba 3 kilometry, které jsou o sebe obě lokality vzdáleny, znamenají pro auto jen pár minut. Celkově pak u nás lze využít 5 lyžařských areálů a to Visalaje, Staré Město, vlek u Penzionu Beskydy, Sihly-Radegast, Biocel Zlatník a FeLa Zlatník. Za zmínku stojí také to, že na Biocelu a Radegastu funguje umělé zasněžování a na Biocelu navíc večerní lyžování.
Kromě areálů u nás je možno zajet i jinde a nejobyvklejší volbou v tomto případě bývá zhruba 15 km vzdálené středisko Morávka Sviňorky a pak Bílá, která je asi 40 km vzdálenou alternativou. Dobrodružnější povahy si pak ještě mohou pěšky vyšlápnout 8 km na, zásluhou ochranářů, pouze jedinou fungující sjezdovku na Lysé hoře.

Video

Následující video vzniklo v únoru 2008 a přestože takto hezky zde opravdu není pořád, lze vidět, že i ve slabé zimě, jako byla zrovna ta loňská, je u nás provoz.

The player will show in this paragraph


3D pohledy

Na uvedených pohledech vidíte všechny naše areály a můžete si udělat bližší představu o našem prostředí:
Legenda k číselným značkám je následující:

  1. Biocel Zlatník
  2. Fela Zlatník
  3. Sihly Radegast
  4. vlek Penzionu Beskydy
  5. Visalaje Staré Město
  6. Visalajka

První pohled je pohledem z Visalají směrem na Zlatník

Sjezdovky na Visalajích a Zlatníku,pohled od Visalají

A druhý naopak ze Zlatníku na Visalaje.

Sjezdovky na Visalajích a Zlatníku,pohled od Zlatníku
© 2000-2020  Visalajka Optimalizováno od IE 6, Firefoxu 3 a Opery 9 Poslední aktualizace 25.12. 2017  1035220 návštěv
TOPlist